Ako najlepšie a rýchlo upraviť na jar záhradku

Ako najlepšie a rýchlo upraviť na jar záhradku

Chcete čo najefektívnejšie a najrýchlejšie upraviť na jar vašu záhradu? Základom je zaobstarať si také stroje s nástroje, s ktorými sa vám bude dobre pracovať. Na trhu nájdete nespočetné množstvo výrobkov, či už s motorovým alebo elektrickým pohonom, ktoré majú ťažkú ​​váhu, zložitú obsluhu alebo napájací kábel, ktorý vás obmedzuje v pohybe pri práci. Moderná doba si však žiada novátorský prístup k práci, ľahké náčinie bez káblov a neekologických palív. Také nástroje, s ktorými je radosť pracovať na vašej záhradke.

Pracujte rýchlo aj s radosťou

Budúcnosťou sú výrobky s ľahkým akumulátorom (dobíjacie batérií). Ich výhodou je predovšetkým nízka hlučnosť, mobilita bez obmedzenia elektrickou prípojkou či nulové emisie splodín. Prístroje značky STIHL a VIKING dokonca využívajú jednotný systém, čo znamená, že nákup druhého a prípadne ďalších prístrojov už nevyžaduje ďalšiu investíciu do akumulátorov a nabíjačiek. Jednoducho povedané, Prikupuje do svojej sady už len nové „diely“. Do viac strojov nasadíte jedinú batériu !.

Sekanie jedine s modernou a ľahkou kosačkou

bez kosačky ani ranu
bez kosačky ani ranu

Typickým príkladom nepríjemného záhradkárčenie je kosenie trávy motorovou alebo elektrickou kosačkou, kedy máte ruky večne od oleja a benzínu, alebo ste obmedzovaní káblom. A to nespomíname prípady, keď sa kábel podarí prejsť, a ukončiť tak úpornou prácu úplne. Pre pohodlné sekanie menších pozemkov si život spríjemníte aku kosačkou, ktorú vždy iba dobijete a potom už len kosíte. Bez hluku, emisií a s maximálnou mobilitou. Stačí občas vysypať kôš, kosačku rozložiť a uskladniť ju. Ak ste milovníkmi veľkých plôch, aj pre vás sa nájde vhodný stroj. Moderné novinkou sú záhradné traktory s jednoduchým vyklápaním trávy z koša pomocou páčky as malým polomerom otáčania pre jednoduché vyhnutie prekážkam.

Kde bez kosačky, tam s vyžínačom

Tam, kde sa nedostanete záhradným traktorom alebo kosačkou, môžete použiť vyžínač. Je to akýsi orezávačka trávniku. Budete prekvapení, ale aj tento usilovný pomocník je vyrábaný v akumulátorové verzii, takže si ho jednoducho pripnete a idete na vec.

Na ploty s aku nožnicami

Strihanie živých plotov je ďalším tŕňom v oku všetkých záhradkárov. Z ťažkých strojov väčšinu bolia ruky po niekoľkých minútach práce alebo im kábel bráni zasiahnuť ďalej od záhrady. Ideálnym riešením sú akumulátorové nožnice, ktoré sú ľahké, jednoducho prenosné, ale pritom majú výkon potrebný pre profesionálne použitie. Pomocou diamantom ostrených nožov si pohráte is tvarovacím strihaním.

Píla nielen pre ženy

U slová „píla“ mnohým ženám vstávajú vlasy hrôzou. Dnes už ale nie je k tomuto zdesenie dôvod. Malé, ľahké a výkonné akumulátorové píly s nízkymi vibráciami sú vhodné do akejkoľvek záhrady, kde sa o rezanie dreva, stromov ao záhradu všeobecne stará celá rodina.

Zahoďte hrable, kúpte si fúkač

Už bolo dosť mozoľov a práce s hrabľami. Dnes môžete odstrániť hromady opadaného lístia fúkačom. Tento ľahký prístroj uchopíte za rukoväť a jeho chod ovládate iba spínačom v ruke. Je to naozaj pohodlné a jednoduché. A všetko v tichosti a bez obmedzenia.