Bežné problémy pri pestovaní rajčiakov

Mačacie hlavy – Sú nepravidelné tvary a línie, hlavne v hornej časti paradajka, spôsobené zmenami teploty, a neúplné opeľovanie v chladnom počasí na kvitnutia. To je nič, čo robiť. Paradajky bude stále chutiť skvele. Nabudúce rastliny nesaďte tak skoro, alebo vybrať také množstvo, že je proti mačka-hlavy odolné.

Trávenie paradajka – Tento problém je spôsobený zlou absorpcie vápnika vzhľadom na nestabilnú vlhkosti. Ak ste ustarostený o to, odstrániť všetky hnilé alebo infikované, paradajky, zabezpečiť stálu vlhkosť a udržať vrstva kompost na pôdu. Ak žijete vo veľmi horúcom prostredí, je potrebné kompost okolo paradajky, aby nevysychá. Majú radi vlhkosti.

Úpal – Tento problém sa môže vyskytnúť zakaždým, keď teplota stúpa prudko. Ak sú paradajky takmer zrelé, je pravdepodobné, že celé ovocie hnije. Odstráňte poškodené paradajky.

Rázštep alebo popraskanie pokožky – Tento jav sa vyskytuje, ak sa rastliny rýchlo napína pokožku, čo môže byť spôsobené náhle zvýšenie vlhkosti po suchých dní, ako v lete prší po období sucha. Na nápravu bezpečné paradajky konštantná vlhkosť alebo vyhľadať rôzne odolné voči praskaniu. Ďalším dôvodom pre praskanie bobúľ môže byť ich prezretosť. Čo je na tom nič zlé, že sú skvelé jesť. Neváhajte a zbierať. Mnoho Cherry paradajky crack aj s najmenšie zmeny teploty. Po silnom daždi, to bude diať. Ak môžete, dajte zrelé ovocie pred dažďom.

Kvety rajčiakov je vytvorený, ale ovocie to rozvíjať len v malom množstve, alebo nie – Kvety paradajky spadne predčasne počas náhle zmeny počasia, keď je veľmi chladno, alebo naopak, veľké teplo, alebo keď je pôda príliš suché. Zlepšiť podmienky pre rast. Mulčujte, aby pôda bola vlhká. Použiť Sadu na kvety, ktoré je čisto prírodný produkt, šetrné k životnému prostrediu. Je to prírodný rastlinný hormón, ktorý pomáha kvet vytvoriť ovocie napriek zlým počasím a produkovať viac meatier paradajky s menším počtom semien. Použite ho na začiatku sezóny a vaše paradajky bude zrelé o tri týždne skôr. Keď kvety v plnom kvete, pravidelne je cieľom a budete mať väčšiu úrodu pre celú sezónu. Je možné použiť ho na vyššiu pôrodnosť, uhorky, melóny, dine, baklažánov, jahody a papriky.

Zelená ramená – Niektoré sú paradajky nemodifikovanú pôvodnú odrôd a končí „zelená ramená“. To je vzhľadom na spôsob, ako rastú, a vy nemôžete robiť nič s ním.

Silné, ťažké shell na ovocie – Dôvodov môže byť niekoľko.
Rozdiely v odrôdách – Mnoho z najčastejších hybridov vyvinula ťažšie shell na prepravu. Odrody ako Rómovia alebo Slivky sú chlapčenské tvrdou škrupinou.
Počasie – Suché alebo veľmi horúce letá sú spôsobuje, že paradajky sú narodil s tvrdou šupkou kvôli extrémnym teplotným výkyvom. Aj keď máte na vodu záhrade pravidelne, teplejšie slnka a vetra počas dňa môžete dosiahnuť silnejší kôra, vďaka ktorej rastlín udržiavať si vlhkosť. Variabilný úroveň vlhkosti v pôde alebo nadmerné vysoká teplota vzduchu prispieva k problému, keď rastlina sa snaží udržať si vlhkosť. Tak počasie a na otázku odrôd sú hlavné príčiny, ako naozaj nič moc, ktorú môžete urobiť, je, že budúci rok sa opäť dajte paradajky a dúfam, že sa bude chladnejšie teploty.
Húsenice „paradajka“ americký lišeje

Skorá plieseň – je spôsobená hubami, ktoré sa vyskytli počas zimy na staré popínavé rastliny. Ak ho chcete opraviť, je potrebné odstrániť všetky infikované listy. V budúcnosti vyhnúť sa príliš hustou vegetáciou, a nahradiť rastliny ďalej od seba a prořezávej strieľa pre dobrú cirkuláciu vzduchu. Je dobré sa tiež otáčajú paradajky s inými nesúvisia rastliny ako kukurica, fazuľa alebo šalát.

Neskorá plieseň – Je spôsobená hubami, ktoré má rád teplé počasie. Jeho spóry sa šíria veľké vzdialenosti a môže infikovať veľké plochy. Opäť je potrebné vyhnúť sa príliš hustou vegetáciou, a v prípade ochorenia sa príliš vážne a rozsiahle, odstrániť a zničiť všetky infikované rastliny.

Vadnutí – Huby z rodu Fusarium a Verticillium spôsobiť, ktoré časti rastlín vysušiť a môže časom priniesť dole úplne. Wilt Fusarium spôsobuje listy na jednu pobočku infikovaných rastlín, aby sa zmení na žltú. Wilt Verticillium bude najprv javiť ako žltnutie medzi hlavné žily na zrelé listy. Ak sa chcete vyhnúť tomuto problému, hľadanie odolné odrody a meniť osiva s nesúvisia plodín ako kukurica, fazuľa alebo šalát. Južné bakteriálne wilt výsledky v náhlej smrti rastlín. Listy vysušiť, až kým rastlina je stále zelená a inak zdravé. Len v tomto prípade urobiť, je odstrániť a zničiť všetky rastlinné zvyšky a zložiť paradajky, kde choroba sa objavila.

Hoďátko korenové – To je spôsobené tým, mikroskopické červy, ktoré žijú v pôde. V budúcnosti dať na odolných odrôd a skúste náhrady paradajka s nechtík. Vyberte si niektoré z francúzskych odrôd mesiačiky ako „Nema-preč“, „the Golden Guardian“, alebo „Tangerine“. Husto vysazujte v celom dotknutom území a nechať ho rásť najmenej tri mesiace. Po troch mesiacoch ich zaorajte do pôdy.