Exotické rastliny v záhrade : Aké teploty potrebujú?

Viete správne prezimovať svoje exotické rastliny? Exotické palmy vyžadujú minimálnu teplotu 15 ° C, dostatok svetla, ale na jar a v lete bez priameho slnečného žiarenia. Pri teplote nad 18 ° C je rastie, od marca do októbra pravidelne raz za týždeň přihojte.

Medzi nenáročné druhy patrí Crysalidocarpus lutescens (rýchlo rastie), chamédorea úhľadná, karyota (nepotrebuje veľa svetla), Hove Forsterová (znesie suchý vzduch). Letnenie v záhrade prospeje datľovník obyčajnému, trachykarpu konopnému, palmičky nízke alebo Palmovke. Tieto plameň krátkodobo prežijú aj teploty okolo -5 ° C ale radi zimujú pri 10 – 15 ° C. Kupujte mladé rastliny, čo sa ľahšie prispôsobí novým podmienkam.

Ibištek nielen v kvetináči

Ibištek čínsky (Hibiscus rosa-chinensis) je tropická rastlina, ktorá prezimuje v kvetináči v miestnosti bez mrazu. Jej mrazuodolná príbuzný ibištek sýrsky (Hibiscus syriacus), nazývaný tiež pravý ružový ibištek, sa v lete a začiatkom jesene pýši veľkými, 5 – 8 cm kvety modrej ružovej alebo bielej farby.

Odroda ‚Lady Stanley‘ má dokonca plné biele kvety. Vynikne na slnečnom stanovišti, ale okrem slnka vyžaduje aj dostatok vlahy a kyprú humóznu pôdu. Až do konca augusta ho pravidelne prihnojujte. Ibištek v nádobe môže zostať vonku iba do teploty -5 ° C.

VIDEO: Exotické rastliny ako koníček