Supermarket ? Nie, exotické plody môžete pestovať aj doma

Ak máme v dnešnej dobe chuť na subtropické alebo tropické ovocie, zvyčajne zamierime do najbližšieho supermarketu a jednoducho si ho kúpime. Takéto ovocie však precestoval polku sveta a o jeho čerstvosti alebo kvality snáď nemôže byť ani reč. Napadlo vám niekedy, že by ste si ovocie vypestovali sami doma? Skutočne čerstvé a úplne bez chemických postrekov? Vďaka portálu semena.cz túto možnosť máte.

Niekedy menej znamená viac

V klimatických podmienkach Slovenskej republiky sa exotickému ovocí prirodzene nedarí tak dobre, ako v jeho domovine. Je preto nutné si uvedomiť, že podomácky vypestované plody sa môžu od tých, čo poznáme zo supermarketov, v mnohom odlišovať. Zrejme budú menšie, možno aj na pohľad menej atraktívne. Na druhú stranu však máme istotu, že sú vždy čerstvé, bez chemických postrekov a plné vitamínov. A práve vitamíny sú mnohokrát tým hlavným dôvodom, prečo exotické ovocie konzumujeme!

Od kivi až po pomaranč

Aké ovocie je vhodné doma pestovať? Záleží len na vás. Zvoľte také, ktoré máte najradšej. Z ponuky exotických semien si môžete vybrať napr. Banánovník, granátovník, papayu, kivi, pomarančovník a mnohé ďalšie. Dodržiavajte odporúčané pestovateľské postupy dodávateľa semien a dočkáte sa až prekvapivo dobré výsledky.

Kúsok raja priamo u vás doma

Tropické ani subtropické rastliny nemusíte pestovať iba kvôli plodom. Ich nevšednosť a atraktivita premení váš domov v jedinečnú oázu pokoja, v ktorej sa budete cítiť ako v raji. Kto tvrdí, že za poznaním krásy kaktusov Pithaya musíte cestovať do Strednej Ameriky? Že nádherný banánovník habešský možno vidieť len v Afrike? Exotickú záhradu môžete mať priamo pred svojím domom. Stačí k tomu tak málo.

VIDEO : Ako pestovať ananás?