Sme národ milovníkov domácich maznáčikov, každá druhá domácnosť vlastní minimálne jedného psa alebo mačku. Nežijú len vonku na záhradách pri domoch, ale väčšinou v našej tesnej blízkosti, v domoch alebo bytoch. Trávi tam väčšinu času, po ktorý sú ich majitelia v zamestnaní a von chodí s majiteľom na prechádzky a poriadne sa vyvenčiť. Mačky sú v domácnostiach ešte častejšie, ako psy, niekedy ani von nechodí a pohodlie a teplo domova im úplne vyhovuje. S prechodom zimy na teplé jarné a letné počasie začínajú línat a strácajú veľké množstvo chlpov. Aj napriek časté kefovanie sú chlpy všade, na kobercoch, na sedačkách i stoličkách. V tomto období musíme venovať zvýšenú pozornosť upratovania a vysávanie. Aj pri častom vysávaní zostávajú nečistoty a čiastočky kože domácich maznáčikov v kobercoch a dostávajú sa hlbšie do ich štruktúry. Sedačky bývajú zasa Znečisťovanie od slín a mokrých ňufákom po pití. A po tých najmenších, štěňátkách a mačiatkach, niekedy zostane aj nejaká tá kalúžka.

Jednoduché odstránenie škvŕn zo sedačiek a kobercov

Aj napriek včasné vyčistenie škvŕn zo sedačiek, kobercov a stoličiek, na nich môžu zostávať mapy a stmavnuté miesta. Ideálny spôsob, ako sa takýchto pozostatkov zbaviť, je nechať ich hĺbkovo vyčistiť. Veľmi účinný je mokrý spôsob hĺbkového čistenia, ktorý odstráni z kobercov a čalúneného nábytku všetky nečistoty a súčasne je zbaví nežiaducich pachov a príjemne je prevonia. Mokré čistenie by sa malo vykonávať minimálne raz ročne, ak dokážu domáci maznáčikovia narobiť viac neporiadku a všetko viac zašpiniť, tak aj dvakrát až trikrát ročne.

Na hĺbkové mokré čistenie v Prahe a v okolí do 40 km sa špecializuje firma s dlhoročnou tradíciou – Čistenie kobercov Praha. Vykonáva čistenie kobercov, sedacích súprav, stoličiek, iného čalúneného nábytku, autosedačiek, kočíkov a tiež pelechov vašich domácich maznáčikov. Ponúka najnižšie ceny na trhu a poskytuje zľavy pre seniorov, ZŤP zákazníkov, študentov a tiež zľavy pri opakovanom využitie jej služieb.

Firma Čistenie kobercov Praha okrem čistenie kobercov ponúka aj službu Umývanie okien Praha a dokonale sa prispôsobí vašim časovým požiadavkám, vykonáva aj expresné čistenie bez príplatku, čistenie vo večerných hodinách, cez víkendy a sviatky. Odborníci s dlhoročnou praxou vykonáva čistenie promócií špeciálnych čistiacich strojov značky Kärcher. Od firmy Kärcher nakupujú aj čistiace prostriedky. Tie sa rozmiešajú v teplej vode a sú pod tlakom tryskami hubica pridané s do koberca alebo sedačky a rovnakú hubicou zase ihneď vysaté späť do prístroja do osobitnej nádoby. Koberec tak zostáva iba vlhký. Ďalšie podrobné informácie o mokrom čistení a o spoločnosti Čistenie kobercov Praha nájdete na jej internetovej stránke.