Mokré čistenie kobercov je ideálny pre majiteľov zvieracích spoločníkov

Sme národ milovníkov domácich maznáčikov, každá druhá domácnosť vlastní minimálne jedného psa alebo mačku. Nežijú len vonku na záhradách pri domoch, ale väčšinou v našej tesnej blízkosti, v domoch alebo bytoch. Trávi tam väčšinu času, po ktorý sú ich majitelia v zamestnaní a von chodí s majiteľom na prechádzky a poriadne sa vyvenčiť. Mačky sú v domácnostiach ešte častejšie, ako psy, niekedy ani von nechodí a pohodlie a teplo domova im úplne vyhovuje. S prechodom zimy na teplé jarné a letné počasie začínajú línat a strácajú veľké množstvo chlpov. Aj napriek časté kefovanie sú chlpy všade, na kobercoch, na sedačkách i stoličkách. V tomto období musíme venovať zvýšenú pozornosť upratovania a vysávanie. Aj pri častom vysávaní zostávajú nečistoty a čiastočky kože domácich maznáčikov v kobercoch a dostávajú sa hlbšie do ich štruktúry. Sedačky bývajú zasa Znečisťovanie od slín a mokrých ňufákom po pití. A po tých najmenších, štěňátkách a mačiatkach, niekedy zostane aj nejaká tá kalúžka.

Jednoduché odstránenie škvŕn zo sedačiek a kobercov

Aj napriek včasné vyčistenie škvŕn zo sedačiek, kobercov a stoličiek, na nich môžu zostávať mapy a stmavnuté miesta. Ideálny spôsob, ako sa takýchto pozostatkov zbaviť, je nechať ich hĺbkovo vyčistiť. Veľmi účinný je mokrý spôsob hĺbkového čistenia, ktorý odstráni z kobercov a čalúneného nábytku všetky nečistoty a súčasne je zbaví nežiaducich pachov a príjemne je prevonia. Mokré čistenie by sa malo vykonávať minimálne raz ročne, ak dokážu domáci maznáčikovia narobiť viac neporiadku a všetko viac zašpiniť, tak aj dvakrát až trikrát ročne.

Na hĺbkové mokré čistenie v Prahe a v okolí do 40 km sa špecializuje firma s dlhoročnou tradíciou – Čistenie kobercov Praha. Vykonáva čistenie kobercov, sedacích súprav, stoličiek, iného čalúneného nábytku, autosedačiek, kočíkov a tiež pelechov vašich domácich maznáčikov. Ponúka najnižšie ceny na trhu a poskytuje zľavy pre seniorov, ZŤP zákazníkov, študentov a tiež zľavy pri opakovanom využitie jej služieb.

Firma Čistenie kobercov Praha okrem čistenie kobercov ponúka aj službu Umývanie okien Praha a dokonale sa prispôsobí vašim časovým požiadavkám, vykonáva aj expresné čistenie bez príplatku, čistenie vo večerných hodinách, cez víkendy a sviatky. Odborníci s dlhoročnou praxou vykonáva čistenie promócií špeciálnych čistiacich strojov značky Kärcher. Od firmy Kärcher nakupujú aj čistiace prostriedky. Tie sa rozmiešajú v teplej vode a sú pod tlakom tryskami hubica pridané s do koberca alebo sedačky a rovnakú hubicou zase ihneď vysaté späť do prístroja do osobitnej nádoby. Koberec tak zostáva iba vlhký. Ďalšie podrobné informácie o mokrom čistení a o spoločnosti Čistenie kobercov Praha nájdete na jej internetovej stránke.