Vaše bambusová záhrada

Moderné, zaujímavá, jedinečná a hlavne Vaše bambusová záhrada. Bambus je veľmi zaujímavá okrasná rastlina. V našich podmienkach sa najlepšie darí bambusom drevitým. Bambusy bylinného kmeňa nie sú do našich podmienok vhodné. Ak budete tvoriť bambusovú záhradu, alebo si chcete zaobstarať bambus ako okrasu do bytu či zimnej záhrady, určite si nechajte poradiť, ktoré typy bambusu sú pre Váš nápad najlepší. Dajte vždy radšej na radu odborníkov, ktoré pestovanie týchto rastlín rozumie.

Je bambus jednoducho zohnať?

Predaj bambusov nie je veľmi častý. Jedná sa o relatívne vzácny typ tovaru. Ten, kto bambusy ponúka, sa v nich musí dobre vyznať tak, aby Vám ponúkol ten najvhodnejší. My poznáme miesto, kde majú bambusy na predaj. Môžete si tu prečítať všetko, čo Vás o bambusy zaujíma. Dozviete sa, ktoré odrody sú odolné a je tak možné je u nás pestovať. Môžete sa tiež prísť pozrieť na bambusovú záhradu do trójske záhrady v Prahe. Tu môžete získať inšpiráciu pre Vašu vlastnú tvorbu.

Čo bambus symbolizuje?

Vo východných kultúrach bambus symbolizuje pružnosť, šťastie a dlhý život. Steblá bambusu sú často spájaná s osvietením, občas symbolizujú i samotného Budhu. Pre východné náboženstvo má bambus náboženský význam v kaligrafické umení.

Skúste pestovať bambus

Skúste to! Prečo predsa nie, všetko sa má vyskúšať. Pestujte na svoje malebné záhradke pekné bambusy alebo paprade. Samozrejme, že sa každý typ bambusu do našich podmienok úplne nehodí. Je preto dôležité si zistiť, aký bambus je odolný pre naše leta i zimy. Ak si nie ste istí a neveríte informáciám, ktoré ste si zistili, určite sa spýtajte predajcu, u ktorého nakupujete. Ten by Vám mal byť schopný poradiť, či je daný druh vhodný.

Je pravda, že predaj bambusov nie je ktovie ako rozšírený. Existuje pár špecializovaných predajcov, ktorí sa týmto obchodom zaoberajú