Výsadba a hnojenie rajčín

Ako na hnojenie paradajok? Ja som vždy položil malé množstvo vyvážaných organických hnojív ako 5-5-5 a zapracoval ich do pôdy tesne pred sadbou. Všeobecne platí, že sa to s hnojením nemá preháňať, POkud sa rastlina dobre ujala a je v plnom kvete, pretože príliš dusíka vytvára mnoho listov, ale menom plodov. Zjištovat som však, že kladenie malého množstva vyvezeného hnojiva dáva rastliny dobrý, zdravý začiatok.

Keď nabudúce budete chcieť hnojiť, tak až keď paradajky začnú Kves. Takéto postrek rastliny roztokom z chaluhy dvakrát alebo trikrát za sezónu zvyšuje silu, Což pomáha popínavým rastliny odrazené ochorením. Paradajky vsádzajte vždy hlboko, položené na stranu.

Stávkovanie paradajok

Vykopte plytký záhon. Odstráňte spodné stonky a konáre z paradajok, nechajte len horné listy. Položte celú rastlinu stranou do záhona a pokryte pôdou. Mely by byť videné iba hornú listy. Nebojte sa, ak listy smerujú do strany, melo by sa to samo upraviť a Rast vzpriamene za Niekoľko dní.

Paradajky položené na stranu vytvoria korene, Čo dáva rastlinu najlepší základ, aby bola schopná Lepšie absorbovať živiny a vodu. Navyše rozľahlejšej sústava koreňov blízko k povrchu pôdy sposob, že rastlina bude mať k dispozícii viac tepla a vyprodukuje viac paradajok.

Teraz pár slov o Osenice (larvách mory). Pokud s nimi máte vo Vašej oblasti veľké problémy, umiestnite „lapač Osenice“ okolo stonka tam, kde rastlina zasahuje do pôdy. Použite prúžok novín neba starú úlohu z toaletného papiera. Osenice ohrýza rastlinu Pozdĺž povrchu pôdy a tenký prúžok novín neba lepenky ich NEGATIVNÍ Pôsobenie na rastlinka zastaví, aby sa nedostali až ku stonku. Po dokončení výsadby udupte pudu rovnomerne, aby sa paradajka dobre ujalo.