Ako na Krásne a chutné papriky

Papriku poznáme iste vsetci veľa z nás si sama doma na záhradke papriku pestuje. Máme hŕbu druhu paprík, rôznych veľkostí, farieb, chutí i pálivosti. Rozličné formy papriky sa pestujú pochádzajú z tropickej subtropickej oblasti ameriky. Koreninová paprika je spravidla pretiahnutá alebo kopijovitý, so vztýčenými alebo prevísajúcimi plody, ktoré sa sfarbujú robiť červena niektoré odrody majú veľmi pálivú chuť, napr. Firmy čiže-korenie, cayenne.

Zeleninová paprika je hrubostěnná, s guľovitými plodmi. Chuť môže sa podľa typu kríženia ostrá, avšak býva spravidla jemná vo zberovej zrelosti, keď sa plod sfarbuje od zelenej cez žltú alebo žlté škvrnitou robiť svietivo červenej farby, je chuť dokonca sladká tak príjemná ako majú trebárs jablká. Jej obsah vitamínov je veľmi vysoký, najmä obsahuje vitamín c provitamín a. Paprika sa pestuje nielen u nás, pivo aj po celej európe na mnohých ďalších kontinentoch.

Pôda je výsev papriky

Pre pestovanie papriky je vhodná pôda veľmi dobre zásobené živinami paprika ju vlastní priamo vyžaduje. Bohatý obsah kompostu hnoja, rovnako ako chránené teplá poloha záhonu alebo parenisko, je skleník sú predpokladom dobrého úspechu v pestovaní paprík.

Pri pestovanie papriky je predpestovanie pod sklom bezpodmienečne nutné. Vysievame od začiatku robiť konce marca pri vysokej teplote, až robiť 24 ° c teploty pod 20 ° c vedú k nedokonalému klíčenie, pričom sa jednotlivé odrody správajú rozdielne následnébpěstování papriky je potom o na zložitejšie. Semená sa vysievajú robiť míšek zakryjú sa slabé zeminou alebo vôbec nie. Doba klíčenia papriky je 10-14 dní. Veľmi skoro sa pikýrují robiť korenáčov ďalej sa kultivujú pri svetle.

Výsadba na hnojenie papriky

Výsadbu predpestované papriky vykonávame od konce mája urobiť začiatku júna vysádza sa robiť voľné pôdy alebo od konce apríla robiť skleníku na jeho slnečnú stranu v zmiešanej kulture s paradajkami alebo uhorkami. Pri pestovanie paprikvse odporúča organické hnojenie. Trvalo bohatá ponuka živín, rovnako ako zásobovanie vodou bez extrémnych výkyvov sú dôležité, aby nedochádzalo k odpadu kvetu alebo plodu. Pred vysádzaním dávame plné hnojivo začiatkom júna este dávku síranu vápenatoamonného. Ak budeme dodržiavať zväčší táto ponaučenie, nič nám nebráni k jednoduchému pestovanie paprík.

Papriky ošetrujeme zavlažovaním, nikdy nenecháme úplne vyschnúť, podľa potreby vedieme na tyčkách. Moze sa pivo tiež stať, že naše pestovateľské úspechy pri pestovanie paprík naruší rôzni škodcovia, ako je vošky alebo pleseň sivá. Proti týmto škodcom využívame štandardnú postreky na hubenie hmyzu a plesní.

VIDEO: O pestovanie paprík

VIDEO: Vysadzovanie paprík